Сонцезахисні окуляри

Сонцезахисні окуляри

Літо – час подбати про здоров’я власних очей. Адже невидиме ультрафіолетове випромінювання може стати причиною розвитку серйозних захворювань очей, сприяти розвитку катаракти, опіку сітківки та завдати шкоди рогівці.

Особливо треба звернути увагу на захист очей дітей, адже вони більш чутливі до впливу ультрафіолету. Проводячи багато часу на свіжому повітрі, діти піддаються впливу ультрафіолету в 3 рази більше, ніж дорослі. Абсолютно прозорий  дитячий кришталик до 10-12 років ще неповністю сформований і не виконує ролі фільтру.

До групи ризику також належать люди з світлими очима, ті, хто захоплюється водним та гірськолижним спортом, та люди, які мають будь-які захворювання, пов’язані з очима. Слід зауважити, що УФ промені є не тільки в сонячну погоду, вони проникають навіть крізь хмари та особливо небезпечні в першій половині дня.

Як захиститись?

Око – складна система, яка в умовах яскравого сонця намагається захиститись сама – зіниця звужується, ми примружуємось, проте цього недостатньо. Для повного захисту, потрібно користуватись якісними сонцезахисними окулярами. Для людей, яким окрім захисту від УФ, потрібна корекція зору, необхідно користуватись сонцезахисними окулярами з діоптріями або фотохромними окулярами, так званими “хамелеонами”.

Сонцезахисні окуляри повинні фільтрувати 99–100 % ультрафіолету з довжиною хвиль до 400 нанометрів. Окуляри повинні щільно прилягати до обличчя, мати широку дужку, щоб звести до мінімуму кількість УФ. А найголовніше – лінзи мають бути якісними. Адже дешеві окуляри – це затемнений шматок пластику, котрий не має захисту від ультрафіолету. Затемнена лінза обманює око. Зіниця не звужується адекватно до освітлення, щоб захиститися від УФ випромінювання, яке вільно проходить крізь лінзу.

Найкращими для сонцезахисних окулярів є коричневий, чорний, сірий та зелений кольори. Для неактивного сонця підходять окуляри, які мають ступінь затемнення 65%, для активного літнього сонця – 80%, для відпочинку на гірськолижному або морському курорті – 95%.