Між пластиком і склом? Які лінзи поставити в окуляри?

Між пластиком і склом? Які лінзи поставити в окуляри?

 

Комфортні окуляри які приносять радість своєму власникові, повинні бути не тільки зручні і мати естетичний вигляд, але повинні бути в них і правильно підібрані лінзи. Оптичний асортимент пропонує два види лінз: мінеральні і полімерні. Яким віддати перевагу? У чому плюси і мінуси?

Мінеральні лінзи (скляні)

Цей тип лінз в основному вибирають представники старшого покоління. За звичкою їх рекомендують офтальмологи радянського гарту. Чому ж склалося така тенденція? Мінеральна лінза виготовлена ​​зі скла. Їх переваги полягають в міцності. Поверхня скляних лінз стійка до подряпин, у них висока якість оптичних характеристик. Також скляні окуляри мають не дуже високу вартість. Але в цих лінзах є свої недоліки, скляні лінзи важкі. При падінні вони легко розбиваються, якщо ви падаєте разом з ними, є високий ризик сильного пошкодження ока. Також для скляних лінз характерні відблиски на склі в кімнатах з штучним освітленням. Щоб відблисків не було, на лінзи потрібно наносити спеціальні антирефлексне покриття.

Полімерні лінзи (пластикові)

Полімерна лінза насправді виготовляється не з звичного для більшості обивателів промислового пластика. Це складне з’єднання під назвою «полікарбонат». Важливо! Така модифікація звичайного пластика в двісті разів міцніше скла, тому з точки зору міцності цей вид оптики виграє в скляній. За оптичними властивостями вони вже зрівнялися з мінеральними. Варто відзначити, що пластикові лінзи набагато краще відображають сонячний ультрафіолет. Окуляри з полімерними лінзами легкі і тонкі. Пластик можна підвернути обробці, що дозволяє надати їм будь-який колір (у випадку зі склом зробити це складніше, так як скляні лінзи вимагають застосування дорогих речовин і технологій для фарбування). Ще одним плюсом пластикових лінз є висока міцність, тому вони показані всім тим, хто носить окуляри не акуратно і в будь-який момент може їх розбити. Завдяки всім цим якостям полімерна оптика набагато практичніше.